وبلاگ نقش پاییز

انواع لیبل (برچسب)

انواع لیبل (برچسب)

لیبل (Label)، برچسب ظریفی است که به دلایل مختلف بر روی کالا چسبانده می شود. درواقع از آن برای درج اطلاعاتی در مورد یک کالا یا شی استفاده می کنند. تفاوت لیبل با موارد مشابه همچون تگ نحوه نصب آن است که تگ ها توسط پلاستیک یا نخ بر روی کالا نصب می گردند. همچنین در مقایسه با تگ و موارد مشابه ارزان‌ تر است. یکی از علل به کار گیری از این برچسب ها، سرعت بخشیدن به امور مربوط به خرید و فروش است.

در ادامه برخی از لیبل ها به شما معرفی خواهند شد.

همچنین بخوانید: چاپ عکس روی لیوان ماگ

انواع لیبل

  •  کاغذی: این نوع، جزو متنوع ترین برچسب ها می باشد. نوع کاغذی لیبل شامل مات، گلاسه و نیمه گلاسه در رنگ های گوناگون به صورت معمولی و برچسبی به بازار عرضه می شود. محیط مصرف این مدل، مکان های خشک و عاری از کثیفی بوده و البته عمر مفید آنها کوتاه است.
  •  شفاف: قابلیت دید از هر دو طرف، مشخصه این نوع برچسب است. عمده مصرف آن معمولا بر روی شیشه های اتومبیل، برخی از کارت های ضمانتی و … میباشد.
  •  حرارتی: چاپ این نوع لیبل توسط حرارت مستقیم هد دستگاه لیبل پرینتر انجام می شود. در مواقعی از این نوع برچسب استفاده می شود که مصرف کننده قصد دارد روی کالا مشخصاتی برای چند روز داشته باشد. دلیلشم آن است که عمر نوشته بر روی لیبل حرارتی بسیار کوتاه است. آزمایشگاه های پزشکی عمده ترین موارد مصرف این نوع برچسب را تشکیل می دهند.
  •  اموال: این نوع برچسب ها به شکلی ساخته می شوند که بعد از نصب به صورت سالم از روی جسم کنده نمی شود، در واقع آن ها یکی از ضخیم ترین لیبل ها می باشند. این نوع لیبل برای سطح روغنی و چرب مناسب نیست.

وبلاگ نقش پاییز

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *