در فناوری برش لیزر مواد مختلف اعم از چوپ، پارچه، چرم و… با سرعت بالا و دقت زیاد برش داده می شوند. به دلیل قطر کم لیزر برش لیزر بسیار دقیق عمل می کند.

برش لیزر

برش لیزر چیست؟

برش لیزری فناوری است که از لیزر های قدرتمند برای برش و حکاکی بر روی سطوحی همچون پارچه، چوب، کاغذ و… استفاده می کند. از طریق این تکنولوژی تولیدکنندگان قادر خواهند بود تا محصولات باکیفیت و دقیقی را در اختیار مشتریان قرار دهند.

به طور کلی دستگاه های برش لیزر انرژی الکتریکی را به پرتو های نور با چگالی بالا تبدیل می کنند. وقتی که ذرات الکترون توسط یک منبع خارجی تقویت می شوند، مرحله تحریک پرتو های نوری آغاز می گردد. این منبع خارجی معمولا یک لامپ یا قوس الکتریکی است و تقویت نیز داخل یک محفظه اتفاق می افتد که بین دو آینه تنظیم شده است.

مزیت برش لیزر

برش لیزری نسبت به برش سنتی دارای مزیت هایی است که مختصرا به آنها اشاره می کنیم. به عنوان نمونه پس از انجام عملیات برش، نیازی به ماشین کاری مجدد وجود ندارد. همچنین سوختگی بر روی سطح کار دیده نخواهد شد.

از آنجا که در برش لیزر اشعه به صورت کانونی می تابد، قطعات تغییر دمای نامحسوسی دارند و در نتیجه خواص مکانیکی و فیزیکی متریال مورد استفاده حفظ خواهد شد.

سرعت بالای دستگاه های لیزر نیز مزید بر علت شده تا این تکنولوژی کاربرد بسیار بالایی داشته باشد. در ادامه برش لیزر این قابلیت را دارد که طرح ها به راحتی توسط نرم افزار هایی همچون اتوکد در آن پیاده سازی شوند. همچنین بر روی قطعه ای که برش بر روی آن اعمال می شود هیچ گونه فشار فیزیکی قرار نمی گیرد و در نتیجه شاهد له شدن در لبه های قطعات نخواهیم بود.

برای مشاهده دیگر خدمات و محصولات به اینستاگرام نقش پاییز مراجعه کنید