وبلاگ نقش پاییز

تابلو فلکسی چیست؟

تابلو فلکسی

تابلو فلکسی یکی از تابلو های تبلیغاتی مقرون به صرفه است که علاوه بر زیبایی، شامل نورپردازی نیز می باشد. فلکسی در واقع نوعی متریال از تابلو فلکسی است که به عنوان تابلو سر درب، تابلو مغازه و تبلیغات محیطی از آن بهره گرفته می شود.

این تابلوها دارای صفحه هایی انعطاف پذیر هستند. همچنین، خاصیت روکش ابریشمی و پوشش کوتینگ آنها باعث شده است تا در برابر اشعه خورشید و شرایط آب و هوایی دوام بالایی داشته باشند. تابلوهای فلکسی به صورت مکعبی، ریلی، سپری و اسکلت فلزی در بازار موجود می باشند.

برای ساخت تابلوهای فلکسی از پوشش فلکس استفاده شده و برای روشنایی آن از لامپ های فلوروسنت (مهتابی) استفاده می شود.

به طور کلی فلکسی را دو نوع کره ای و چینی تشکیل می دهند.

انواع تابلو فلکسی

تابلو های فلکسی شامل:

  • فلکسی فیس: این مدل از تابلوسازی به شیوه فلکس از دو عدد فریم تشکیل شده که در فریم زیرین، مهتابی که عامل نور است بر روی ورق گالوانیزه تعبیه می شود.
  • تک فریم: این تابلو فلکسی از یک فریم تشکیل شده است که روی پارچه قرار می گیرد و از پرژکتور برای نوردهی آن بهره می برند. این مورد از لحاظ هزینه به صرفه تر است.

البته تابلو های فلکسی مانند همه تابلو ها نیاز به سرویس دهی و مراقبت دارند. بعنوان مثال سرویس مهتابی ها و تجهیزات روشنایی از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

چه تفاوتی بین بنر و فلکسی وجود دارد؟

عبور نور از جنس فلکس برخلاف بنر تنها تفاوت حائز اهمیت بین بنر و فلکسی می باشد. اگر در ساخت تابلو فلکسی خود نیازی به نور ندارید می توانید از بنر استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که چاپ فلکسی بخاطر وجود لامپ مهتابی داخل تابلو، کمی تیره تر از بنر است. چنانچه فلکسی مانند بنر چاپ شود، در طول شب که مهتابی روشن میشود، تابلو مورد نظر تا حد زیادی بی رنگ خواهد شد.

جهت مشاوره رایگان و سفارش کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *