وبلاگ نقش پاییز

رایج ترین روش های چاپ روی تیشرت

رایج ترین روش های چاپ روی تیشرت

چاپ روی تیشرت از جمله اقدامات تبلیغاتی است که از اهمیت بالایی برخوردار است. چاپ روی تیشرت کارکنان یک رستوران ، یا چاپ روی تیشرت پرسنل یک آرایشگاه و … از جمله اقداماتی است که علاوه بر یکسان سازی مجموعه و ایجاد نظم و زیبایی تاثیرات تبلیغاتی زیادی بر روی مخاطبین نیز دارد.

چاپ روی تیشرت پرسنل نمایشگاهی و یا چاپ روی تیشرت کافه داران و … از جمله این موارد است.

این موضوع میتواند اهداف تجاری نیز به دنبال داشته باشد. به طور مثال تشخیص و طراحی طرح هایی که در یک بازه زمانی بین مردم محبوب میشود میتواند توجیه اقتصادی خوبی برای چاپ روی تیشرت و فروش آن در بازار داشته باشد.

در ادامه دو روش رایج چاپ روی تیشرت به شما معرفی خواهد شد، البته هر یک از روش ها دارای معایب و مزایای مختص به خود می باشد.

چاپ حرارتی

چاپ حرارتی، یک انتخاب خوب برای شروع کسب و کار نوپای شماست که در شیوه طرح های مورد نظر بر روی کاغذ های شفاف مخصوص به چاپ می رسد. در واقع این عمل با انتقال حرارت تصاویر بر روی تیشرت انجام می پذیرد.

این روش چاپ روی تیشرت، هر نوع تصاویر رنگی و طرح های پیچیده را را با کیفیت بالا چاپ می کند. از مزایای این روش می توان به عدم جدا شدن رنگ ها در هنگام چاپ اشاره کرد، همچنین چاپگر های حرارتی بهترین روش برای چاپ روی تیشرت فوری نیز می باشند.

در واقع این روش دارای معایبی نیز می باشد که یکی از آنها مربوط به ضخامت پارچه مورد نظر می شود. در چاپ روی تیشرت حرارتی تصاویر را تنها بر روی تیشرت های نسبتا نازک به عمل می آورند زیرا ممکن است رنگهایی که قرار است به چاپ برسد تحت تاثیر رنگ تیشرت قرار بگیرد و بخاطر سرعت بالای این روش چاپی، ممکن است رنگ به تدریج از تی شرت جدا گردد.

چاپ اسکرین

یکی از رایج ترین روش های چاپ بر روی تیشرت، چاپ اسکرین است که در این مورد، از صفحه های تحت فشار برای چاپ رنگ بر روی تیشرت استفاده می شود. به عنوان نمونه در این روش، برای طراحی تیشرتی که دارای 5 رنگ می باشد، نیاز به 5 صفحه جداگونه خواهد بود.

چاپ صفحه دارای کیفیت بسیار بالا، حرفه ای و بسیار مقرون به صرفه است که معمولا این اتفاق در سفارشات عمده و حجم بالا صورت می پذیرد. البته برخی نیز عقیده دارند که چاپ روی تیشرت در تعداد کم به صرفه نمی باشد. یکی از ایرادات گفته شده توسط منتقدان این نوع روش، این است که برای چاپ بر روی تیشرت تیره رنگ، ابتدا باید یک پس زمینه سفید چاپ شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *