وبلاگ نقش پاییز

شناخت رنگ در طراحی لوگو

شناخت رنگ در طراحی لوگو

رنگ یک ابزار ارتباط بصری مهم است و نقشی ویژه در به خاطر ماندن برند در ذهن بیننده دارد. رنگ ها منبع احساسات و خاطرات هستند، همچنین یک تفسیر شخصی از رنگ به مواردی همچون سن، ملیت، علاقه و… بستگی دارد.

تحقیقات نشان داده است که رنگ، امکان شناسایی یک برند را بسیار بالا می برد. این یک آمار شگفت انگیز است زمانی که اعتماد مشتری، ارتباط مستقیم با مطرح شدن یک برند دارد. انتخاب رنگ ها در هنگام طراحی لوگو باید حساب شده باشد. در ادامه نکاتی در مورد شناخت رنگ ها مطرح کردیم که پیشنهاد می شود مطالعه کنید.

قرمز

قرمز یک رنگ مناسب جهت القای هیجان و جلب توجه می باشد. این رنگ در واقع نشان دهنده میل شدید نسبت به یک چیز و همچنین نمادی از اشتیاق است.

هیجان، شهوت، مقاومت، حمله، احساسات جنسی، شجاعت، سرعت، آرزو، دلیری، تصمیم، هوس، انگیزش، خطر، حرکت، سختی، عصبانیت، انعطاف ناپذیری

آبی

آبی معرف آرامش و اعتماد است. از نظر روان شناسی، رنگ آبی بیش از رنگهای دیگر موجب آرامش می شود. همچنین این رنگ اعتماد به نفس و احساس امنیت را تشدید می کند.

اعتماد، راستگویی، وابستگی، خنکی، قابل اطمینان بودن، معتمد، دوستانه ، آرام، آسودگی، وقار، آب، جدیّت، قدرت، موفقیّت، حرفه ای بودن

زرد

زرد بهترین رنگ جهت جلب توجه می باشد. رنگ زرد می تواند تمرکز را بالا برده و اگر در جای نامناسب استفاده شود، دیدن آن سخت می شود. خلاقیت نیز مفهومی است که با زرد ارتباط تنگاتنگی دارد.

خلاقیت، گرمی، شادی، تشویق، نور خورشید، جوانی، خوش بینی، امید، غذا، محرک، توسعه، کنجکاوی، بازیگوشی، سرگرمی، انرژی، راحتی، صدای خنده، لحظات خوب

مشکی

مشکی یک رنگ دارای نفوذ بالا در طراحی است. افرادی که رنگ مشکی یا سیاه را دوست دارند، بسیار جدی و محافظه کار هستند و خود را فردی دست نیافتنی می دانند. همچنین در بیشتر فرهنگ ها، مشکی به عنوان نماد مرگ و عزاداری شناخته شده است.

خوشگذرانی، قدرت، توانایی، بدی، هوشمندی، وقار، گمراه سازی، راز، مدرن، نازکی، براقی، رسمی، تحریف، محرمانه، عزاداری

صورتی

رنگ صورتی در واقع از ترکیب دو رنگ قرمز و سفید به دست می‌آید و جزو رنگ‌های گرم محسوب می‌شود. این رنگ می‌تواند ضربان قلب، فشارخون و انرژی را افزایش دهد.

عشق، نرمی، آرامش، وقار، خنکی، آسودگی، سکون، بی حرکتی، تخیل

سبز

سبز رنگ طبیعت، بوم شناسی و ثروت است. سبز نشان دهنده ی تولد دوباره است. مکمل رنگ سبز، رنگ سرخابی است. افراد علاقمند به رنگ سبز  عاشق طبیعت، خانواده، دوستان و حیوانات هستند و والدین موفقی خواهند شد.

طبیعت، صلح، پرورش، هارمونی، بازیافت، خوش شانسی، سخاوت، باروری، رشک، نگهداری، مردانگی، آرامش، رشد، فراوانی، شفا، زندگی، تعادل، جوان سازی، پایداری، تاثیر

 

وبلاگ نقش پاییز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *