وبلاگ نقش پاییز

طراحی و چاپ بروشور

طراحی و چاپ بروشور نقش پاییز

بروشور چیست؟

بروشور در واقع همان دفترچه کوچک یا همان کتابچه راهنماست که برای موارد مختلفی از جمله : معرفی یک محصول یا خدمات ، نشان دادن طریقه مصرف یک محصول و نحوه استفاده از آن و …  استفاده میشود.

بروشور ها با توجه به نوع کاربرد آنها برای تمامی صنف ها قابل استفاده است . این موضوع به این معنی است که همانطور که یک پزشک یا یک مجموعه تجاری بزرگ نیاز به طراحی و چاپ بروشور دارد به همان میزان یک سوپر مارکت و یک دستفروش هم همین نیاز را دارد . و تنها موردی که وجه تمایز این بروشور ها میشود طراحی آن است.

از جمله نکاتی که در طراحی بروشور باید در نظر گرفته شود این است که به هیچ وجه از متن و عکس های خیلی زیاد استفاده نکنید و بروشور خود را شلوغ نکنید. سعی کنید که مطالب بروشور شما کاملا واضح و کاربردی باشند و از توضیحات اضافه بپرهیزید. عکس های کاملا واضح استفاده کنید و با استفاده از پترن های زیاد طراحی خود را شلوغ نکنید.

چند نکته در طراحی بروشور

اصول طراحی بروشور و کاتالوگ تقریبا مشابه یکدیگر هستند و تنها در چند موارد با هم فرق دارند. از جمله اینکه بروشور ها معمولا یک کاغذ دو لت یا سه لت با قابلیت تا شدن هستند و حمل و نقل راحت تری نسبت به کاتالوگ ها دارند و متن در آنها کاملا به صورت مختصر و دسته بندی شده ارایه میشود .

در اینجا به یک سری نکات که میتواند بروشور شما را از نظر ظاهری با دیگر بروشور های موجود در بازار متمایز کنید اشاره میکنیم.

تا کردن خلاقانه کاغذ

اکثر بروشور های موجود در بازار به صورت کاملا ساده و یکسان تا شده اند ، شما میتوانید با کمی خلاقیت و داشتن ایده جدید برای تا کردن کاغذ بروشور به راحتی و با کمترین هزینه این تفاوت را در بروشور خود ایجاد کنید.

استفاده از برش های زاویه  دار و خلاقانه

آسان ترین راه طراحی و چاپ بروشور انجام این کار در یک قالب ساده مربع یا مستطیل است که اکثر افراد هم همین روش را در نظر میگیرند. اما با ایجاد برش های خلاقانه در کاغذ و خارج شدن از فرم همیشگی مربع و مستطیل به راحتی یک بروشور متفاوت دست خواهید یافت.

استفاده از فونت های جدید و خلاقانه

استفاده از فونت های جدید و خلاقانه به متفاوت دیده شدن و تاثیرگذاری بیشتر بروشور شما کمک میکند. سعی کنید که حداقل برای تایتل اصلی بروشور خود از یک تایپوگرافی خلاقانه استفاده کنید

نمونه بروشور های طراحی شده توسط نقش پاییز

مرکز خدمات چاپ دیجیتال نقش پاییز ارایه دهنده کلیه خدمات طراحی و چاپ در کمترین زمان و با بهترین کیفیت در غرب تهران

برای مشاوره رایگان از طریق تلگرام اینجا کلیک کنید.

برای اطلاع از قیمت ها و مشاهده نمونه کارهای بیشتر اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *