ساخت مهر ژلاتینی و لیزری با کیفیت بالا، فوری و در ابعاد مختلف از جمله خدمات چاپ دیجیتال نقش پاییز می باشد.

مهر ژلاتینی

مهر ژلاتینی

همانطور که از اسم مهر ژلاتینی مشخص است، از ماده ای ژله ای که به صورت صفحه هایی به قطر 3 میلی متر به وجود آمده و دارای ابعاد مختلفی است.  این نوع مهر بیشترین مصرف و کاربرد را در بین مهر ها دارا است. مهر ژلاتینی همچنین بیشترین مصرف و کاربرد را در بین مهر ها دارا است و از نظر هزینه و طول عمر مصرف، محصولی به صرفه به شمار می رود.

به طور کلی مهر ژلاتینی را به دو شکل استفاده قرار می دهند.

با دسته معمولی: این نوع مهر از نظر قیمت و صرفه ی اقتصادی، ارزان ترین نوع مهر می باشد. در واقع ژلاتین به دلیل داشتن انعطاف عمر بالایی دارد به شرط اینکه دور از نور مستقیم خورشید قرار گیرد زیرا قرار گرفتن در برابر نور خورشید، باعث می شود ژلاتین خشک شده و مهر شما فاقد کارایی لازم باشد.

با دسته اتوماتیک: پس از ساخت ژلاتین، آن را به وسیله چسب مخصوص بر روی دستگاه می چسبانند و شما را از استامپ جدا برای استفاده از مهر بی نیاز می کند. در واقع عملکرد دستگاه به گونه ای است که درون آن یک استامپ قابل شارژ تعبیه شده است. این دستگاه علاوه بر عدم نیاز به استامپ، موجب می شود تا عمر ژلاتین مهر شما چند برابر شده و حتی از نظر کیفیت چاپ بر روی کاغذ، در مقایسه با مهر هایی که با دسته معمولی هستند کیفیت بالاتری دارد.

مهرلیزری

مهر لیزری که به آن ها مهر نوری نیز می گویند، نسل جدید مهر ها می باشند. در این مهر ها از استامپ و ژلاتین خبری نیست . طرح مهر توسط دستگاه به روی فوم مخصوص انتقال داده می شود. سیستم این مهر ها به گونه ای است که دارای مخزنی از جوهر می باشند که به آن کارتریج می گویند.

این کارتریج در واقع جوهر را به فوم دارای طرح منتقل می کند و فوم تصویر مهر را بر روی کاغذ منتقل می کند. مهر لیزری به مراتب جثه ای کوچکتر نسبت به هم سایز های ژلاتینی خود دارد.

نکته ی دیگری که می توان در رابطه با مهر لیزری به کار برد، تفاوت در کیفیت طرح منتقل شده بر روی کاغذ مورد نظر است. مهر لیزری تراکم جوهر بالا تری نسبت به همتای ژلاتینی خود دارد که موجب می شود اثر پرینت شده کیفیت بالاتری را داشته باشد.

جهت آشنایی با دیگر خدمات، به اینستاگرام نقش پاییز بپیوندید

مهر لیزری