وبلاگ نقش پاییز

همه چیز در مورد رنگ سازمانی

رنگ سازمانی چاپ دیجیتال نقش پاییز

رنگ سازمانی چیست؟

از اولین قدم های برندینگ یک شخص / شرکت یا سازمان انتخاب رنگ غالب برای آن است . رنگ سازمانی شما باید به گونه ای انتخاب شود که بیننده در هر زمان و هر کجا با دیدن آن رنگ ها به یاد شما و بیزینس شما بیفتد.

اگر بخواهیم در این مورد مثالی بزنیم میتوانیم به شرکت ایرانسل اشاره کنیم که رنگ زرد را به عنوان رنگ سازمانی خود انتخاب کرده است. یا بانک ملت با رنگ قرمز و همراه اول با رنگ آبی فیروزه ای و نارنجی و خدمات چاپ دیجیتال نقش پاییز با انتخاب رنگ نارنجی به عنوان رنگ سازمانی خود . اینها همه نمونه هایی هستند که مخاطب تنها با دیدن رنگ آنها و بدون خواندن هیچ متن و دیدن هیچ تصویر اضافی میتواند متوجه شود که مربوط به کدام شرکت و سازمان است.

موارد استفاده رنگ سازمانی کدام است؟

بهتر است تا در تمام طراحی های مربوط به هر سازمان با توجه به طرح طراح چه کم و یا چه زیاد از رنگ سازمانی استفاده شود . تا جایی که حتی شده فقط اشاره ای به رنگ سازمانی شود ولی از ارایه طرح هایی بدون وجود رنگ سازمانی خودداری کنید.

در این بین از جمله مواردی که حتما در آنها باید از رنگ سازمانی استفاده شود لوگو مجموعه ، کارت ویزیت ، سربرگ ، کاتالوگ و به طور کلی ست اداری ، سردر مغازه یا ساختمان ، بگ های تبلیغاتی و … میباشد.

چه رنگی برای انتخاب به عنوان رنگ سازمانی مناسب است؟

به یاد داشته باشید که رنگ سازمانی شما در تمام تبلیغات شما  ،ست اداری ، کاتالوگ  ،بروشور ، لوگو ، سربرگ ، بگ های تبلیغاتی و … استفاده خواهد شد . پس قبل از انتخاب رنگ به تمام موارد از جمله چاپ آن بر روی تمام محصولات و تبلیغات توجه کنید و به یاد داشته باشید که رنگی را انتخاب کنید که تکرار زیاد آن باعث خستگی چشم و کلافگی مخاطب نشود.

آیا میتوان رنگ سازمانی یک مجموعه را تغییر داد؟

معمولا شرکت ها و سازمان ها با گذشت چند سال و زمانی که احساس میکنند که تبلیغات و ست اداری مجموعه از جمله کارت ویزیت ،کاتالوگ ، بروشور ، لوگو و … نیاز به تغییراتی دارد و دیگر خسته کننده و قدیمی شده اند اقدام به ری دیزاین گرافیک مجموعه خود میکنند. در این مرحله معمولا طراح با توجه به تغییرات روز دنیای گرافیک و مد های جدید تبلیغات تصمیم به انجام تغییراتی در طراحی های مجموعه میکند اما تغییر رنگ سازمانی جزو گزینه هاییست که حتی برای ری دیزاین کردن یک مجموعه هم معمولا آن را تغییر نمیدهند و نهایتا کد رنگ قبلی را چند درجه تغییر میدهند .به همین دلیل انتخاب رنگ سازمانی در ابتدای کار بسیار مهم است چون باید بدانید که این رنگ تا سالیان سال معرف بیزینس شما خواهد بود. اما در مواردی که هویت یک شرکت یا سازمان کلا تغییر کند مثلا مدیریت یا حوزه کاری مجموعه تغییر کند رنگ سازمانی هم میتواند تغییر کند.

خدمات چاپ دیجیتال نقش پاییز ارائه دهنده کلیه خدمات طراحی لوگو ، سربرگ ، کاتالوگ ، بروشور ، ست اداری و ری دیزاین گرافیک مجموعه شما

جهت مشاوره رایگان از طریق تلگرام اینجا کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *