وبلاگ نقش پاییز

چاپ کاتالوگ (بخش دوم)

چاپ کاتالوگ خدمات چاپ د یجیتال نقش پاییز

همه چیز در مورد چاپ کاتالوگ

معرفی انواع کاتالوگ

کاتالوگ ها در ابعاد مختلفی و به دو صورت افقی یا عمودی طراحی و چاپ میشوند . در واقع طراح کاتالوگ با توجه به محتویات و عکس هایی که قرار است در کاتالوگ قرار بگیرد تصمیم میگیرد که کاتالوگ را به صورت افقی یا عمودی طراحی کند.

ابعاد استاندارد کاتالوگ ها معمولا شامل گزینه های :

  • کاتالوگ رحلی بزرگ(34*24)
  • کاتالوگ رحلی(21*29)
  • کاتالوگ رقعی(21*14.5)
  • کاتالوگ وزیری(17*24)
  • و کاتالوگ خشتی(19*19-23*23)

میشود.

چاپ کاتالوگ در این ابعاد  استاندارد دور ریز کاغذ را به حداقل می رساند و به همین دلیل باعث کنترل هزینه ها میشود ، اما بعضی وقت ها طراحان به دلیل داشتن طرحی خاص و برش های متفاوت تصمیم میگیرند که کاتالوگ خود را در ابعاد غیر استاندارد طراحی و چاپ کنند و هزینه اضافی برش و دور ریز کاغذ را متحمل شوند.

تعداد صفحات کاتالوگ چه تعداد باید باشد؟

یکی از نکاتی که برای طراحی کاتالوگ باید در نظر داشت تعداد صفحات کاتالوگ نیز میباشد. در ابتدا صفحات کاتالوگ شامل 4 صفحه طراحی برای داخل و بیرون جلد و بعد از آن تعداد صفحات داخلی به میزان مطالب شما بستگی دارد ، تنها نکته ای که در این مورد باید به آن توجه کنید این است که تعداد صفحات کاتالوگ طراحی شده توسط شما باید مضربی از عدد 4 باشد.

صحافی کاتالوگ

نوع صحافی کاتالوگ ها با توجه به تعداد صفحات کاتالوگ انجام میشود. به گونه ای که برای تعداد صفحات پایین تر از صحافی به وسیله منگنه استفاده میشود و برای تعداد صفحات بالاتر از صحافی چسب گرم استفاده میکنند.

برای اطلاع از هزینه چاپ کاتالوگ و مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “چاپ کاتالوگ (بخش دوم)

  1. سلام ، ضمن عرض خسته نباشید ، خواهشمند است در مورد سایز ابعاد استاندارد کاتالوگ ها توضیح بفرمایید که آیا منظور سانتیمتر است ؟
    یعنی مشتری از کجا باید متوجه شود که کدام کاتالوگ چه مدلی محسوب میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *